بیده چیست؟

اگر برای خرید توالت فرنگی اقدام کرده باشید، احتمالا اصطلاح "فرنگی بیده دار" یا "بیده سر خود" را از زبان فروشنده شنیده باشید. اما منظور از بیده چیست؟

بیده (Bidet) نام کلی برای نوعی از اتصالات و ابزار بهداشتی مانند شیر آب و کاسه نشیمن چینی بهداشتی است که برای نظافت بیشتر در زمان استفاده از توالت فرنگی کاربرد دارد. شکل قدیمی بیده از جنس چینی بهداشتی و مانند قسمت نشیمن توالت فرنگی بود که به عنوان بخشی جدا در کنار آن نصب میشد و هنوز هم در منازل قدیمی میتوان نمونه های اجرا شده این مدل ها را دید.

 اما باز گذشت زمان و

چینی بهداشتی چگونه درجه بندی میشود؟

یکی از بزرگترین دغدغه های مشتری در زمان خرید چینی بهداشتی تفاوت کیفیت محصولات بنا بر درجه کیفی اعلام شده از سوی کارخانه است. محصولات چینی بهداشتی تولید داخل اکثرا پس از تولید در سه دسته کیفی با برچسب های درجه ۱، درجه ۲ و درجه ۳ قرار میگیرند که این سه محصول با سه دامنه قیمت متفاوت در فروشگاه ها عرضه میشوند. اما تفاوت این محصولات در چیست؟ و چه چیز باعث میشود تا این محصولات در گروه های کیفی متفاوت دسته بندی بشوند؟ در ادامه به سوالات رایج که در خصوص روش درجه بندی محصولات پرسیده میشود پاسخ میدهیم:

اندازه آکس در توالت فرنگی

مهمترین فاکتور فنی در انتخاب و خرید توالت فرنگی در نظر گرفتن مقدار فضای موجود در محل نصبی که برای آن معین شده است (اندازه محل نصب) و مشخصات فنی و ابعاد توالت فرنگی (اندازه توالت فرنگی) مورد نظر برای نصب میباشد. مهمترین اندازه ای که در هنگام خرید باید به آن توجه کردم در بازار به مقدار آکس توالت فرنگی شناخته میشود. اما آکس چیست؟

در توالت های فرنگی خروجی به کف (که مدل رایج در بازار ایران هستند) هر مدل دارای یک مشخصه فنی به نام عدد آکس میباشد. این عدد که با حرف E در نقشه فنی زیر نشان داده شده است:

analytics
Search Console