اگر برای خرید توالت فرنگی اقدام کرده باشید، احتمالا اصطلاح "فرنگی بیده دار" یا "بیده سر خود" را از زبان فروشنده شنیده باشید. اما منظور از بیده چیست؟

بیده (Bidet) نام کلی برای نوعی از اتصالات و ابزار بهداشتی مانند شیر آب و کاسه نشیمن چینی بهداشتی است که برای نظافت بیشتر در زمان استفاده از توالت فرنگی کاربرد دارد. شکل قدیمی بیده از جنس چینی بهداشتی و مانند قسمت نشیمن توالت فرنگی بود که به عنوان بخشی جدا در کنار آن نصب میشد و هنوز هم در منازل قدیمی میتوان نمونه های اجرا شده این مدل ها را دید.

 اما باز گذشت زمان و

کوچکتر شدن فضاهای اختصاص داده شده به سرویس بهداشتی، نصب دو کاسه چینی بهداشتی در کنار هم اولویت خود را از دست داد و پس آن ابزار بیده از یک مجموعه جدا برای شستشو در کنار توالت فرنگی، تبدیل به ابزاری نصب شده بر روی توالت فرنگی گردید.

اصطلاح فرنگی بیده سر خود و یا فرنگی بیده دار به نوعی از توالت های فرنگی اطلاق میشود که در آن علاوه بر مکانیزم فلاش، سیستمی هم برای شتستشوی کاملتر در داخل کاسه توالت فرنگی فراهم گردیده است. 

در مجموعه محصولات چینی کرد مدل های والریا، لوئیزا و طاووس دارای مدل هایی مجهز به سیستم بیده سر خود هستند. تصاویر مربوط به توالت فرنگی مدل والریا مجهز به بیده (همراه با شیر سرخود) را میتوانید مشاهده کنید:

 

نظرها (0)

CAPTCHA
نظرها {{total}}
{{comment.creator_name}} {{comment.creator_name}} {{comment.creator_name}}
{{comment.creator_name}}
در انتظار تایید

{{comment.add_time|jday_remain:"2020-08-05 00:13:18"}}
{{comment.child_count}}
{{comment_reply.creator_name}} {{comment_reply.creator_name}} {{comment_reply.creator_name}}
{{comment_reply.creator_name}}
در انتظار تایید

{{comment_reply.add_time|jday_remain:"2020-08-05 00:13:18"}}
analytics
Search Console