هفت نکته برای انتخاب کاشی باکیفیت

اگر برای اولین بار قصد دارید که برای خرید کاشی دیوار اقدام کنید، نکاتی هست که دانستن آنها میتواند به شما کمک کند تا تحلیل دقیقی از کیفیت محصولات ارائه شده به شما داشته باشید. برای یافتن یک کاشی با کیفیت تولید بالا چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهیم؟

در ادامه این متن هفت نکته آمده که میتواند شما را در انتخاب محصول با کیفیت یاری کند:

سرامیک ضد اسید چیست و چگونه میبایست نصب شود؟

سرامیک ضد اسید چیست؟

یکی از استاندار های پوشش دیوار و کف در ساخت بعضی محیط ها مانند آزمایشگاه ها، سالن های صنعتی تولید مواد غذایی، آشپزخانه های صنعتی و هر محیط صنعتی که دارای استاندار های بهداشتی بالایی هستند این است که جنس پوشش دیواره ها و کف در این محیط ها باید دارای خاصیت نفوذناپذیری و شفافیت باشد. یکی از بهترین انتخاب های استفاده از محصولات لعاب دار مانند کاشی و سرامیک است. اما به دلیل اینکه محل هایی که این محصولات در آنجا نصب میشوند معمولا دارای شرایط ویژه مانند شست و شوی مداوم با مواد شوینده بسیار قوی (با پایه اسیدی)، اختلاف (تلورانس) دمایی بسیار زیاد، عبور و مرور بیش از حد افراد و ماشین ها و نصب دستگاه های با وزن زیاد هستند، کاشی و سرامیک های معمولی پاسخگوی این شرایط نیستند و در صورت نصب در زمان کوتاهی کیفیت و کارایی خود را از دست میدهند.

 

برای پاسخگویی به این دسته از نیاز ها، گروهی از محصولات با نام تجاری "کاشی و سرامیک های ضد اسید" توسط تولید کنندگان خارجی و داخلی به بازار معرفی شده اند. از با سابقه ترین تولید کنندگان این دسته محصولات میتوان به شرکت گلدیس کاشی اشاره کرد. در ادامه توضیحات مربوط به این گروه از محصولات را که توسط کارخانه گلدیس کاشی منتشر شده است میخوانیم: 

سرامیک سوپر پولیش چیست و پوشش نانو چه کاربردی دارد؟

در این مطلب قصد داریم تا شما با دو اصطلاح رایج در بازار سرامیک که در طی دو سال اخیر متداول شده و توسط فروشندگان این نوع محصولات به عنوان مزیت های یک سرامیک کف عنوان میشود آشنا کنیم:

  1. سرامیک سوپر پولیش - Super Polished Ceramic
  2. سرامیک نانو گلیز - Nano Glazed Ceramic

سرامیک های دارای این دو ویژگی که با نام هایی مانند "سرامیک نانو", "سرامیک پولیشی", "پرسلان پولیشی" در بازار شناخته شده و در چند سال اخیر در بازار با حجم استقبال بالایی مواجه شده اند معمولا برای استفاده در کف در فضای داخلی و در ابعاد ۶۰X۶۰ و بزرگتر از طرف کارخانه های مطرح و مدرن داخلی و خارجی ارائه شده اند. برای آشنایی بیشتر و دقیقتر با این ویژگی ها ادامه مطلب را بخوانید:

(اگر نمیدانید پرسلان چیست اینجا را بخوانید)

اهمیت رعایت بندکشی در نصب سرامیک

  1.  انبساط حراتی و امکان ترک خوردن و شکست

هر جسمی دارای ضریب انبساط حرارتی می باشد که با ابعاد و نوع جنس آن رابطه مستقیم دارد. این اصل فیزیکی را لازم است در چیدمان سرامیک و سنگ در کف سازی، دیواره ها و نمای ساختمان ها و به خصوص در فضای خارجی که تغییرات دما بالایی دارند و یا در کف هایی که از سیستم گرمایش از کف استفاده می نمایند، بصورت ویژه رعایت کنیم. چرا که اگرسرامیک و یا سنگ فضای کافی برای تخلیه انبساط بر اثر تغییرات دمایی را نداشته باشند، افزایش طول آنها موجب ایجاد

پنج نکته برای انتخاب بهتر کاشی بین کابینت

کاشی انتخاب شده به منظور نصب در فضای بین دو ردیف کابینت در آشپزخانه که با اصطلاح کاشی بین کابینتی هم شناخته میشود یکی از پرکاربردترین زمینه های مصرف کاشی در ساختمان سازی است. کارشناسان ما در بازرگانی استادی بنا به تجربه بیش از ۲۰ سال در زمینه فروش کاشی، نکاتی را به عنوان عرضه کننده این دسته از محصولات در ادامه ارائه کرده اند که مطالعه نکات زیر میتواند خریداران محترم را در انتخابی دقیق و سریع یاری رساند:

راهنمای گلدیس کاشی در نصب کاشی و سرامیک

متن حاضر از راهنمای نصب کاشی منتشر شده توسط شرکت گلدیس کاشی پیاده شده و برای استفاده عمومی در وبسایت بازرگانی استادی بارگذاری شده است:

توصیه های قبل از نصب

  • از نصابان متخصص و حرفه ای استفاده کنید.
  • در هنگام تحویل، درجه و کد فنی درج شده بر روی کارتن ها را با در خواست خود و فاکتور دریافتی کنترل کنید.
  • در صورت مشاهده ایراد ظاهری قبل از نصب موارد را با فروشنده در میان بگذارید.
  • پرده رنگی (Shade) درج شده روی کارتن ها را با هم مقایسه کنید، در محصولات مشابه این کد باید یکسان باشد. در غیر اینصورت موضوع را با فروشنده در میان بگذارید.

analytics
Search Console